shapka site new

logo site bord 1

Среда, 15 Август 2018 10:41

«Наш край»: ЦВК неспроможна організувати вибори у новостворених ОТГ

 

Центральна виборча комісія мала до середини серпня призначити перші вибори в об’єднаних територіальних громадах 28 жовтня.

Але ЦВК фактично заблокувала ці майбутні вибори. Комісія звернулася до парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя за роз’ясненням щодо наявного на сьогодні законодавчого регулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні. Адже у квітні Конституційний Суд визнав Закон «Про всеукраїнський референдум» антиконституційним, і тепер ЦВК вважає, що вибори проводити неможливо.

Зрозуміло, що на підготовку роз’яснення комітету потрібен час. Отже проведення виборів в ОТГ в жовтні під великим запитанням.

Паралельно із цим ряд обласних державних адміністрацій, передусім Київської, Сумської, Закарпатської та Одеської областей, блокують подальший процес децентралізації в Україні. Чиновники не хочуть втрачати владу та фінанси, які мали б піти на розвиток громад.

Запорізька обласна організація політичної партії «Наш край» закликає терміново оновити склад ЦВК, члени якої вже давно пересиділи на своїх посадах. Ми також закликаємо парламент невідкладно підгодовувати роз’яснення щодо проведення виборів в ОТГ та, за необхідності, оновити законодавство, щоб розблокувати проведення перших виборів у новостворених громадах.

Головні новини

События и анонсы

  • Региональные лидеры соберутся в Киеве
    Запорожская организация Всеукраинского объединения «Наш край» инициирует проведение Съезда региональных лидеров в масштабах всей Украины. Недавно созданная политическая сила продолжает…