shapka site new

logo site bord 1

Пятница, 17 Август 2018 08:12

«Тисячі школярів почнуть навчання без парт та підручників» — «Наш край»

«Наш край» свого часу попереджав, що Міністерство освіти не встигає вчасно надрукувати нові підручники для 1-х, 5-х та 10-х класів за новими програмами. Головна причина — забюрократизований процес узгодження Міністерством.

Але вже сьогодні видно, що 1 вересня для багатьох дітей, батьків та вчителів стане днем розчарування. Не буде необхідних підручників, меблів та обладнання.

Кошти на друк підручників бюрократи-освітяни рік за роком виділяють із запізненням. Чиновники чомусь впевнені, що друкарні спроможні надрукувати 15-17 млн. примірників підручників за 2-3 місяці до 1 вересня.

На сьогодні відомо, що 3 млн. підручників (48 найменувань) для 5-х класів були доставлені на обласні книжкові бази. Місцеві органи управління освіти нібито вже організовують їх доставку до шкіл. За планом решта підручників (16 назв) мали б почати друкуватися наприкінці липня.

Проте, окрім підручників, школярі та вчителя мають бути забезпечені дидактичними матеріалами (роздатковий матеріал, контурні карти, додаткові довідкові матеріали, тематичні завданні та ін.).

Сьогодні вже зрозуміло, що до 1 вересня всі підручники не надійдуть до шкіл – вони «доїдуть» протягом вересня–жовтня за найсприятливіших обставин.

Ситуація із дидактичними матеріалами для учнів та вчителів ще гірша. Цього року вони можуть взагалі не з’явитися в школах. Причина – нестача коштів.

Така сама ситуація і з шкільними меблями. З регіонів свідчать, що в школах не вистачає парт та стільців. Наприклад, у Волинській області на 15 187 першокласників в наявності усього 2 100 столів та стільців, у Чернівецької області на 12 191 першокласника 923 комплекти столів та стільців. З регіонів сигналізують, що коштів виділених на придбання шкільних меблі не вистачає, тягар автоматично буде перекладено на плечі батьків.

Уряд виділив субвенцію на «Нову українську школу» у розмірі 1,385 млрд. грн. Це становить від 70 до 90% від потреб у фінансуванні. Решту мають забезпечити місцеві бюджети. Вартість комплекту дидактичних матеріалів становить 150 тис. грн. Як свідчить практика, більшість грошей ідуть не на навчальні матеріали, а на елементарні парти та стільці, яких катастрофічно не вистачає.

Міністр освіти визнала, що виділених з бюджету грошей не вистачить абсолютно на всі школи в Україні. Тому вона очікує, що органи місцевої влади, до повноваження яких безпосередньо належить створення належних умов для навчання, стануть партнерами у створенні нового освітнього простору. Тобто уряд традиційно перекладає свої зобов’язання на місцеві бюджети.

Таким чином можна відверто наголосити, що старт навчального процесу під загрозою зриву через:

- нестачу підручників;

- нестачу дидактичних матеріалів;

- нестачу шкільних меблів.

Запорізька обласна організація партіїу «Наш край» закликає Уряд негайно провести розслідування та покарати чиновників-бюрократів, винних у зриві навчального процесу.

Потрібно вже цього року поставити крапку у затягуванні процесу розробки, прийняття та друку нових підручників за новими програмами. Партія закликає у проекті бюджету на 2019 рік передбачити можливі ускладнення та створити спецфонд для вчасного фінансування друку підручників за новими програмами.

Головні новини

События и анонсы

  • Региональные лидеры соберутся в Киеве
    Запорожская организация Всеукраинского объединения «Наш край» инициирует проведение Съезда региональных лидеров в масштабах всей Украины. Недавно созданная политическая сила продолжает…