shapka site new

logo site bord 1

Вторник, 09 Октябрь 2018 12:00

Через монополістів цифри в платіжках родин без газових лічильників виростуть вдвічі, – «Наш край»

Уряд планує суттєво підвищити норми споживання природного газу для споживачів без лічильників. Відповідний проект постанови Кабміну підготовлений Міністерством енергетики та вугільної промисловості України. За відсутності лічильника споживачі будуть змушені сплачувати майже удвічі більше через зростання норм споживання.

Згідно з проектом постанови, планується, наприклад, споживачам із газовою плитою за наявності централізованого гарячого водопостачання у період з квітня по вересень підвищити норму споживання з 3,3 до 5,8 м3, з жовтня по березень – до 8,8 м3 на місяць на одну людину. Відповідно, підвищуються нормативи для інших категорій споживачів у залежності від наявності або відсутності гарячого постачання. Найгірша ситуація у споживачів з газовими водонагрівачами.

Уряд має змусити монополістів встановити газові лічильники всім, а не дозволяти їм більше заробляти на людях.

Як зміниться платіжка через нові людожерські норми споживання для домогосподарства з однієї людини (самотній пенсіонер, наприклад) з газовою плитою з централізованим постачанням гарячої води без лічильника:

- з квітня по вересень платіжка зросте на 75,76% – з 22,9 до 40,3 грн;

- з жовтня по березень на 166,67% – до 61,1 грн.

Найгірша ситуація у споживачів, які мають газову плиту та газовий водонагрівач, або газову колонку. В цьому випадку платіжка зросте протягом весни–літа на 90,48% – до 139 грн., а в опалювальний сезон на 138,1% – до 173,7 грн.

Запорізька обласна організація політичної партії «Наш край» закликає Уряд не ухвалювати рішення про підвищення норм споживання газу для споживачів без лічильників.

Кабмін має негайно прийняти рішення, яке б примусило постачальників газу встановити лічильники за свій рахунок, а не примушувати перекладати видатки на споживачів. Постачальники послуг мають забезпечувати людей лічильниками. Коли ми йдемо на ринок, ми не несемо із собою вагу, – це обов’язок продавця.

Головні новини

События и анонсы

  • Региональные лидеры соберутся в Киеве
    Запорожская организация Всеукраинского объединения «Наш край» инициирует проведение Съезда региональных лидеров в масштабах всей Украины. Недавно созданная политическая сила продолжает…